Jesteś tutaj: strona główna
Wyszukaj ok
ZMARŁ IRENEUSZ MATERNIAK

ZMARŁ IRENEUSZ MATERNIAK 

Zarząd Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa z żalem informuje,że w dniu 29 czerwca 2021 roku w Poznaniu zmarł nagle pilot i instruktor lotniczy, członek naszego Klubu  Ireneusz Materniak.

Urodził się 15.04.1958 we Wrocławiu. Później mieszkał w Brzozowie na Podkarpaciu. Szkolenie lotnicze przeszedł w Aeroklubie Podkarpackim w Krośnie. Tam też został instruktorem szybowcowym.Był współzałożycielem Bractwa Podwójnej Mewy.

W ostatnich latach był członkiem Aeroklubu Poznańskiego. W 2011 został laureatem Błękitnych Skrzydeł. Wyróżnienie otrzymał za aktywną wszechstronną działalność lotniczą, w tym szkolenie pilotów szybowcowych i modelarzy, pracę lotniczego pedagoga i popularyzację lotnictwa w mediach.

Msza pogrzebowa za Irka Materniaka odbędzie się w Kościele św. Andrzeja Apostoła w Poznaniu,przy ul.Spławie 86 , w sobotę 3 lipca 2021 o godz.13.00. Pogrzeb na cmentarzu parafialnym przy ul. Gospodarskiej o godz. 14.00.

Zarząd i Członkowie Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa łączą się w bólu z Rodziną Ireneusza i pragną przekazać wyrazy głębokiego współczucia.

SP-2573

Źródło; http: //kkslkrosno.pl


 powrót
Szczegóły
z 1198
142769 odwiedzin